May 22, 2025
Hur kommer vi i gänget åldras? Vem är en Hasse Andersson som gammal eller t.o.m. Iggy Pop? Tim fortsätter att försöka hetsa Jakob med PB men börjar undra om det är mind games som Jakob egentligen håller på med och satan vad julmusttomtarna är nightmare-fuel. Det och annat gott!
May 15, 2025
Björn har ryckt ut som actionhjälte. Danny har fått span på en ny sekt in the making (det finns en risk att vi själva gått i fällan). Vi funderar på när det är ok att beställa hemleverans. Utöver detta har en i gänget lyckats med en otrolig hämdsnipe på stan.
May 8, 2025
Dennis Svensson från SVT:s succéprogram "Gift vid första ögonkastet" ersätter Habba och pratar med Danny, Jakob, Tim och Björn om sin upplevelse.
May 1, 2025
Vår vän Karl gästar och berättar om sitt arbete inom barnhjärtkirurgi. Habba har med sig en bok om Jiu-Jitsu och vi lär er allt som behövs för att strypa ut en gorilla som försöker skaka din hand.
Vår öl ska ha lanseringsfest den 10 maj:
https://www.facebook.com/events/545584598647861
Innan...